НАЧАЛО Биткойн

Правителствата са пристрастени към дефицита, което пречи на масовото приемане

26.03.2019 14:52 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Правителствата са пристрастени към дефицита, което пречи на масовото приемане

Председателят и главен изпълнителен директор на CME Group, Тери Дъфи, каза на Business Insider, че на Биткойн му липсват основни характеристики, които биха го направили привлекателен за правителствата.

А именно, че не е подкрепен от фиатна валута, а криптовалутите като Биткойн, които работят с ограничено предлагане, в крайна сметка пречат на създателите на парична политика да я използват при дефицит.

Според Дъфи:

Правителствата не могат да функционират, освен ако не могат да работят на дефицит. Опитвам се да разбера защо биха казали: ‘Звучи ми добре, защото искам да бъда отговорен и да управлявам всичко равномерно. Не мога да вземам заем срещу нищо.

Според доклада, Дъфи твърди, че подкрепените от фиатни валути стейбълкойни, са типът криптовалутни регулатори, които могат да направят рали, защото носят характеристиките на традиционните пари.

Правителствата продължават да използват паричната политика, като например количественото облекчаване (QE), за да печатат пари по желание, за да насърчават ликвидността и кредитирането.

Усилията на Английската централна банка в 10-годишната QE политика имаше поразителни резултати, които доведоха до гласуването за Брекзит.

Решението беше прието с превенцията на превръщането на рецесията във втората Велика депресия, но страничните ефекти от нея означават повишаване на неравенството. Политиката на правителствените строги икономии, наложена вече почти десетилетие, наруши стандарта на живот и проправи пътя за гласуване за Брекзит.

Тъй като лихвените проценти все още са близо до дъното и машината за печатане на пари продължава, Великобритания също не разполага с адекватна огнева мощ, за да се бори със следващия спад, въпреки че икономистите предупреждават, че може да бъде в непосредствена близост.

Биткойн е напълно различна парична система, предназначена да държи банките под контрол. Тя се основава на нови правила, предназначени да оформят глобална финансова система, изградена въз основа на нововъзникващи технологии и криптография.

Но когато става въпрос за регулатори, оксиморонът е налице: Биткойн продължава да попада в ръцете на политиците, които оформят традиционната финансова система.

А с ограниченото си предлагане от 21 милиона, Биткойн и неговите крипто братовчеди не могат да бъдат променяни поради произволни правила, политически цели или правителствена стратегия – или някой от инструментите, които се прилагат към традиционното финансиране и паричната политика.

https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Биткойн Новини

Потоците към Биткойн ETF на BlackRock дойдоха към своя край след 71 дни

В сряда имаше забележим спад в интереса на инвеститорите към Биткойн ETF, регистрирани в САЩ, като осем продукта не отчитат нови инвестиции.

25.04.2024 15:15 2 мин. четене

Хонконг ще стартира Биткойн ETF още следващата седмица

Комисията по ценни книжа и фючърси (SFC) на Хонконг официално одобри първата вълна от спот Биткойн и Етериум ETF, които трябва да започнат търговия на 30 април.

25.04.2024 12:00 1 мин. четене

PayPal иска да въведе награди за копаене на Биткойн

На 22 април Blockchain Research Group на PayPal представи стратегия, целяща да стимулира крипто миньорите, които използват възобновяеми енергийни източници, като им предлага допълнителни Биткойн (BTC) възнаграждения.

24.04.2024 18:00 2 мин. четене

Биткойн – спасението за затруднените икономики?

През последното десетилетие Биткойн набира популярност, особено в региони, изправени пред икономическа или политическа нестабилност, където традиционните банкови системи могат да се разклатят.

24.04.2024 16:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.