НАЧАЛО Регулации

Данъците осакатяват растежа на крипто и блокчейн

24.03.2019 11:02 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Данъците осакатяват растежа на крипто и блокчейн

Такеши Фуджимаки, член на Камарата на съветниците на Япония и действащ председател на Комитета за реставрация на Япония, казва, че данъчната система на страната забавя развитието и приемането на криптовалути и блокчейн технологията.

Органът за финансов надзор предлага данъчни реформи, които позволяват на крипто ентусиастите, които харчат, търгуват или използват своите инвестиции, да направят това без обременяващи данъчни закони.

Фуджимаки казва:

Получих обяснение за законопроектите на FSA. Единият законопроект е свързан с крипто активите. Попитах за „законопроекта от гледна точка на защитата на потребителите и гледната точка за насърчаване на иновациите“. Това е данъчната система, която възпрепятства развитието на крипто и блокейн.

Ако искате да популяризирате крипто активите и блокчейн, FSA също така отправя искане от данъчната администрация.

Съобщава се от местна медия, че предложената данъчна система признава, че съществуват различни случаи на употреба на криптовалути, генериращи различни видове транзакции. Всяка от тях трябва да се облага отделно и съответно.

Доход

Ако някой получи заплатата си в Биткойн или друга криптовалута, тя трябва да бъде напълно обложена с данък.

Търговска печалба

Ако някой направи печалба от търговията, тя не трябва да се облага напълно.

Загуби от търговия

Нестабилността на крипто търговията позволява на търговците да поддържат загуби от години. Удръжки от прехвърляне на загуби следва да се прилагат както при други активи, като акции и взаимни фондове.

Понастоящем в Япония, на крипто инвеститорите не им е позволено да прехвърлят загуби от търговия за следващата година. Така че може да има сценарий, при който търговецът да има загуба през тази година, последвана от справедлива печалба през следващата година, но общата печалба / загуба все още е отрицателна – и търговецът трябва да плаща данъци.

Освобождаване от данъци за крипто-към-крипто търговия

Изчисляването на печалбата и загубата за всяка крипто-към-крипто търговия е изключително сложно и тежко. Това само по себе си обезсърчава хората от участие в пазара на криптовалути и намалява ликвидността. За да се увеличи обемът на търговията и да се стимулира пазарът, търговията между криптовалутите трябва да бъде освободена от данъци.

Направете малките суми без данък

Сетлъмента на криптовалути в реалния свят е мястото, където новаторите и разработчиците очакват масовото приемане. За да се осъществи това, малките крипто транзакции следва да бъдат освободени от данъчно облагане, което позволява на крипто плащанията в реалния свят да нарастват.

В момента, японската йена е втората най-търгувана национална валута за Биткойн , която представлява 43,31% от пазара. Щатският долар е номер едно, като 44,23% от пазара, според данни на Coinhills.

https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Американски сенатори искат да забранят алгоритмичните стабилни монети

Сенаторите Синтия Лумис и Кирстен Джилибранд съвместно предложиха нов законопроект, насочен към регулиране на стабилните монети, което отразява нарастващата спешност в Конгреса да се обърне внимание на регулаторния надзор върху дигиталните валути.

18.04.2024 11:00 2 мин. четене

Ще забрани ли Виетнам криптовалутите?

Министерството на правосъдието на Виетнам подчерта, че липсва конкретна правна рамка за регулиране на криптовалутите и виртуалните активи в страната, въпреки че те не са забранени.

14.04.2024 19:00 1 мин. четене

Как липсата на глобални крипто регулации се отразява на пазарите

Пазарът на криптовалути, въпреки бързия си растеж и широкото приемане, работи в регулаторна среда, която в значителна степен не е пригодена за всички участници на пазара, за инвеститорите и за цялостната стабилност на крипто екосистемата.

11.04.2024 17:15 3 мин. четене

Как се отразяват европейски крипто закони върху пазарите

Регламентът на Европейския съюз за криптоактивите, приет през 2023 г., който трябва да влезе в сила до края на годината, все още не е довел до увеличаване на деноминираните в евро крипто транзакции, според регулатора на ценни книжа на блока.

11.04.2024 17:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.